Kiedy laptop odmawia posłuszeństwa

///Kiedy laptop odmawia posłuszeństwa
  • pomoc odmawia posłuszeństwa

  Co zrobić kiedy nasz laptop odmawia posłuszeństwa? Trzeba uświadomić sobie, że pomimo wszystko jest tylko maszyną, która może pozwolić sobie od czasu do czasu na strojenie „fochów” oraz awarię. Do nas należy dość sprawne i szybkie zapanowanie nad sytuacją kryzysową.

  Tak jak o każdy sprzęt techniczny, o laptopy również należy dbać. Co roku jeździmy przecież na przeglądy okresowe, dzięki czemu utrzymujemy nasze auto „przy życiu”. Nasze laptopy również potrzebują okresowego przeglądu, żebyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się ich sprawną, bezawaryjną pracą. Sprawdzić musimy przede wszystkim zasilacz sieciowy – czy wtyczka nie uległa uszkodzeniu oraz czy sam kabel nie jest pęknięty wewnątrz izolacji.

  Należy upewnić się także o prawidłowej pracy układu chłodzenia. Zwłaszcza jeśli nasze laptopy narażone są na częste podróże. Istotne jest, by nie robić tego samemu, szczególnie kiedy nie mamy ku temu odpowiednich uprawnień i kwalifikacji. Należy pamiętać również, by podczas pracy ze sprzętem, jakim jest notebook, uważać na wszelkiego rodzaju płyny. Jeśli jednak zdarzy się zalanie laptopa, bezzwłocznie odłącz baterię oraz oddaj sprzęt do serwisu w celu dokładnego osuszenia i wyczyszczenia.

By |2014-07-13T20:31:30+00:0013 lipca 2014|O Laptopach|Możliwość komentowania Kiedy laptop odmawia posłuszeństwa została wyłączona

About the Author:

Założyciel i właściciel firmy Rafcom. Pragmatyk i innowator napraw sprzętu IT i AV. Pasjonat webmaster. Prywatnie zakochany w jeździe na rolkach.